O podróżach i turystyce

Tematyczny serwis!

Facebook
RSS

Miech w211

Comments Off on Miech w211
Jul - 12 - 2020
admin
Miech w211
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wielu profesjonalistów w przypadku kontaktu z zawieszeniem pneumatycznym miewa problem z przeprowadzeniem prawidłowej diagnostyki awarii W ich skład wchodzi kilka kluczowych elementów, których funkcjonowanie jest ze sobą nierozerwalnie połączone.

Podstawowe części układu zawieszenia pneumatycznego
Miech pneumatyczny, zwany także sprężyną; napełniany przez kompresor. Montowany jest zazwyczaj na tylnej osi amortyzatora, choć można spotkać również elementy zintegrowane. Przyczyną ich awarii zazwyczaj jest po prostu zmęczenie materiału, przyspieszane przez czynniki zewnętrzne, takie jak olej czy brud.
Sprężarka (inaczej: kompresor lub pompa zawieszenia) – jej zadaniem jest sprężanie oraz osuszanie powietrza, które następnie jest dostarczane do miecha. Zniszczenie, czyli spalenie sprężarki ma najczęściej miejsce na skutek nieszczelności miecha, a także zbyt intensywnej eksploatacji. Pompa zawieszenia musi być wymieniana razem z nowym przekaźnikiem i filtrem.
Kolumna pneumatyczna – czyli połączenie amortyzatora i miecha; montowana najczęściej na przedniej osi pojazdu.

Usterka każdego z wymienionych wyżej elementów wpływa bezpośrednio na pracę innych. Dlatego szczególnie ważne jest odnalezienie rzeczywistej przyczyny awarii przed wymianą części.

Inne elementy wpływające na funkcjonowanie zawieszenia pneumatycznego
Przekaźnik kompresora – zwykle montuje się go w skrzynce bezpieczników; w przypadku usterki musi być usunięty razem z całą pompą zawieszenia. W innym wypadku może spowodować nieprawidłowe załączanie, a w dalszej kolejności nowej sprężarki.
Bloki zaworowe – warto im się szczególnie przyjrzeć przy podejrzeniu konieczności wymiany miechów; często wystarczy korekta położenia przewodów przy bloku.

Powiązanymi z całym układem częściami o nieco mniejszym znaczeniu, które jednak rzadko ulegają awariom są czujniki wysokości oraz zbiorniki wyrównawcze.

Naprawa zawieszeń pneumatycznych oraz wymiana komponentów, np. takich jak pompa zawieszenia, nie jest trudnym zadaniem dla doświadczonego mechanika. Ponadto nie wymaga większej ilości narzędzi, niż ma to miejsce przy naprawach zawieszeń tradycyjnych – na przykład uszkodzony miech w tego rodzaju układzie wymaga użycia mniejszej ich liczby. Ponadto zupełnie wystarczające są uniwersalne narzędzia służące do diagnostyki.

Sprawdź ofertę sklepu z częściami do zawieszenia pneumatycznego:
kompresor a6 c5
kompresor q7
kompresor vw touareg

Comments are closed.

wolfram alpha całka

binarnyPraktykowanie każdego sportu powiązane jest z mniejszym, lub też znacznie ...

Ogloszenia anglia

Merytoryczny serwis na jakim znajdują się bezpłatne ogłoszenia z Wielkiej ...

Zakwaterowanie

Współcześnie w całej Polsce jest duże zainteresowanie wypoczynkiem poza domem, ...

Profile miedziane

Imponująca jakość oferowanego sprzętuNajwyższa wartość użytkowa sprzedawanego osprzętu przez firmę ...